ua O nas - Dzieciaki w formie

ua Dzieciaki w formie

To kreatywne zajęcia i warsztaty dla dzieci, które przekonują, że nie ma rzeczy niemożliwych. U nas każde dziecko jest ważne, a jego pomysły są na wagę złota. Wspieramy dzieci w realizacji ich najbardziej śmiałych pomysłów, organizujemy twórczo czas i pomagamy rozwijać się na warsztatach kulinarnych, artystycznych, psychologicznych i zajęciach sportowych.

Zwracamy uwagę na zdrowy styl życia, aktywności na świeżym powietrzu oraz kreatywne podejście do otaczającej rzeczywistości. Wierzymy, że każdy mały człowiek ma potencjał do tworzenia ważnych rzeczy i staramy się stworzyć mu dogodne warunki do jego rozwoju w radosnej i ciepłej atmosferze.

Nasza misja

czyli co robimy, jak to robimy i dlaczego właśnie tak, a nie inaczej?

Jesteśmy pełnymi pasji, energii i kreatywności ludźmi, którzy nie boją się skakać na głęboką wodę i
robić rzeczy dobre, wartościowe i śmiałe. Tworzymy autorskie programy zajęć, stawiamy na
nieszablonowe zajęcia i prowadzimy warsztaty z uśmiechem. Bez przymusu, sztywnych schematów i
narzucania własnego zdania.

To my słuchamy dzieci i decydujemy jak najlepiej pomóc im w tym, co same chcą osiągnąć. Zapewniamy im
bezpieczne warunki, by mogły swobodnie realizować swoje najbardziej zwariowane pomysły bez poczucia,
że „tak nie wypada”. U nas można rysować mąką po stole, jeździć na rolkach tyłem do przodu i tworzyć
królewny z wyłupiastymi oczami z czarnych porzeczek.

Wszystkie zajęcia prowadzimy w duchu zdrowego stylu życia. Od początku naszym założeniem było
wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci we wszystkich jego aspektach: fizycznym, psychicznym,
motorycznym i społecznym. Tworzymy autorskie programy zajęć, opracowane w konsultacji z psychologami
dziecięcymi.

Stawiamy na pomysłowe, nieszablonowe zajęcia, które do tej pory nie były oferowane dzieciom – stąd
m.in. warsztaty kulinarne, psychologiczno-artystyczne, księgarskie, nauka jazdy na rolkach,
warsztaty ekologiczne i recyklingowe, naukę pływania podczas których maluchy przyswajają zdrowe
nawyki poprzez zabawę. Dzięki temu każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Taki jest nasz świat, takie jest nasze podejście.

Skąd pomysł na DWF?

Idea połączenia zajęć sportowych i kulinarnych zrodziła się w naszych głowach z chęci kreatywnego organizowania czasu dzieciom – tak, by ciekawie spędzały czas i rozwijały się w zgodzie z własnymi potrzebami. W Dzieciakach w formie stawiamy na pomysłowe, nieszablonowe zajęcia, których do tej pory nikt nie oferował dzieciom i rodzicom – stąd m.in. letnie wyprawy na rolkach i zimowe na łyżwach, wspólne zajęcia sportowe dla dzieci i rodziców oraz rodzinne warsztaty. Jako jedni z pierwszych w 2010 roku „wyszliśmy” z warsztatami kulinarnymi poza przedszkola i szkoły – od tej pory nasze warsztaty dostępne są dla wszystkich chętnych rodziców. Naszą domeną są zajęcia, podczas których dzieci przyswajają zdrowe nawyki poprzez zabawę. Aby dzieciaki były w formie!

Jacy jesteśmy?

  • niebanalni – i takie też tworzymy zajęcia
  • kreatywni – w głowie, w życiu i w podejściu do organizowania dzieciom czasu
  • profesjonalni – my i cała nasza kadra mająca doświadczenie w pracy z dziećmi
  • nastawieni na zdrowy styl życia – na wszystkich naszych warsztatach: kulinarnych, sportowych, artystycznych i psychologicznych
  • słuchający – dzieci i ich rodziców: tego, co mają do powiedzenia, ich życzeń, małych wielkich marzeń i pomysłów
  • cierpliwi – bo jako dzieci bardzo nie lubiliśmy, kiedy ktoś nas pospieszał i teraz, jako dorośli, bardzo nie chcemy, żeby ktoś czuł się pospieszany
  • aktywni – nie tylko w pracy, ale i w życiu: jeździmy na rowerach, rolkach, biegamy w triatlonach, skaczemy na kitesurfingu, jeździmy na snowboardzie, pływamy, tańczymy
  • pozytywni – stąd przyjazna i bezpieczna atmosfera na zajęciach
  • i z całego serca wierzący, że dzieci są ważne

Gdzie nas znajdziesz?

Regularnie działamy w Krakowie i Warszawie – w Krakowie ze wszystkimi zajęciami, w Warszawie z warsztatami kulinarnymi. Wyjazdowo na terenie całej Polski – na zamówienie, przy większych grupach i przy okazji różnych odlotowych wydarzeń.

My – czyli kto?

Pomysłodawcy, założyciele, głównodowodzący DWF

Joanna Mentel

Głównodowodząca warsztatami kulinarnymi i psychologicznymi

Jednoosobowa chodząca burza mózgów. Założycielka DWF, psycholog, dziennikarka. Rozkochana w książkach, muzyce, kreatywnym podejściu do życia i patrzeniu na świat inaczej niż wszyscy. Hołdująca przekazywaniu dzieciom mądrych i prawdziwych wartości, edukacji poprzez zabawę i dopasowaniu aktywności do zainteresowań. Odpowiedzialna za część kulinarną i psychologiczną zajęć oraz część koncepcyjną, czyli wymyślanie pomysłów na coraz to bardziej zwariowane warsztaty. Ma kreatywne podejście do życia, niewyczerpane pokłady energii i głowę pełną pomysłów. Recenzuje książki i pisze felietony literackie. Współpracuje z największymi polskimi wydawnictwami, m.in.: Wydawnictwem Literackim, Znakiem, Agorą, Dwiema Siostrami, Naszą Księgarnią.

DARIUSZ ILNICKI

głównodowodzący zajęciami sportowymi

Wulkan pozytywnej energii, wiecznie uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do życia, któremu praca z dziećmi daje mnóstwo satysfakcji i energii do działania.. Jednocześnie oaza spokoju i człowiek o niewyczerpanych pokładach cierpliwości. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, z wyboru wychowawca, opiekun i trener personalny. Instruktor kilkunastu dyscyplin sportowych. Założyciel DWF odpowiedzialny za wszystkie zajęcia sportowe. Od dziecka zapalony sportowiec. Kiedyś trenował biegi średnie i piłkę nożną, dziś zdobywa kolejne medale w sprintach, triathlonach i biegach z przeszkodami (m.in. Spartan Race, Runmagedon). Przez kilka lat trenował dzieci i młodzież w klubach sportowych: Rybitwy Kraków i Grębałowianka Kraków, obecnie trener od przygotowania fizycznego współpracujący z drużynowym wicemistrzem Polski w szermierce. Absolwent AWF w Krakowie.

Nasza kadra

JOANNA ILNICKA

Instruktor jazdy na rolkach, łyżwach i pływania

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku wychowanie fizyczne z przysposobieniem obronnym. Na co dzień pracuje z dziećmi w jednym z krakowskich gimnazjum. Ma naturalne podejście pedagogiczne do najmłodszych. Jest w stanie przekonać do wspólnej zabawy na zajęciach nawet najbardziej oporne i strachliwe maluchy. W DWF niezastąpiona instruktorka karate, jazdy na rolkach i pływania, cierpliwie tłumacząca prawidłowe techniki i dbająca o bezpieczeństwo dzieci na zajęciach.

EWELINA CIOCHOŃ

Instruktorka jazdy na łyżwach i rolkach, pływania

Absolwentka AWF w Krakowie na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalnością gimnastyka korekcyjna. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z krakowskich szkół, świeżo upieczona żona (mąż sprawdzony i porządny!), w dzieciakach w formie prowadzi zajęcia nauki pływania, jazdy na rolkach i łyżwach. Osoba o wielkim, ciepłym sercu, miłym głosie i ogromnej cierpliwości do dzieci, które uwielbiają ją i zajęcia, które prowadzi. Zawsze uśmiechnięta, nieco szalona i odpowiedzialnie realizująca każdy cel, który postanowi zrealizować.

EWELINA PROKOP

Instruktorka nauki pływania

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi metodą Halliwick, trenowała szermierkę i jak sama mówi: urodziła się w wodzie. Swoją przyszłość wiąże z dziećmi. Cierpliwie tłumaczy, pokazuje, objaśnia i motywuje maluchy do odważnych wymachów rękami w wodzie. W Dzieciakach w formie instruktorka nauki pływania, która zaraża swoją pasją do pływania nawet te dzieci, które ledwo nauczyły się chodzić, a już czują bluesa w wodzie!

PATRYCJA WALCZYK

Psycholog dziecięcy, prowadząca zajęcia psychologiczne

Idealnie łączy pasję i zdobytą wiedzę na ukończonych studiach psychologicznych oraz pedagogicznych. Znana z umiejętności “włamywania się” do dziecięcych serc, emocji i najbardziej zakamuflowanych myśli. Podpowiada rodzicom jak zrozumieć potrzeby swoich pociech. Wychodzi z założenia, że „tu i teraz” można wiele zdziałać i zmienić. Każde zajęcia okrasza dawką szczerego uśmiechu, który jest skutecznym lodołamaczem. W DWF prowadzi warsztaty psychologiczne pomagające w prawidłowym rozwoju psychomotorycznym każdego dziecka: oparte na relaksacji, bajkoterapii, metodzie ruchu rozwijającego Weroniki Shelborne oraz metodzie Knillów.

RENATA WARUNEK

Instruktorka pływania

Absolwentka studiów magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada uprawnienia trenera II klasy piłki nożnej, instruktora piłki ręcznej, piłki siatkowej, gimnastyki korekcyjnej i pływania. Jako trener piłki nożnej pracowała w Akademii Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego z dziećmi w wieku 4-12 lat. Sama czynnie uprawia sport – piłkę nożną, reprezentując barwy ekstraligowego Klubu ,,Czarni” Sosnowiec. W Dzieciakach w formie pracuje jako instruktor pływania. Obdarzana przez nie sympatią, potrafi zmobilizować je do każdej możliwej aktywności w wodzie.