WARSZTATY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO

UWAGA
Obecnie warsztaty bajkoterapeutyczne prowadzimy jedynie dla grup zorganizowanych, przedszkoli i szkół. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką formą zajęć, wyślij nam wiadomość na adres kontakt@bookmeacookie.pl lub bookmeacookie@gmail.com

Desktop9

“Odkrywamy świat!”

to nowe autorskie warsztaty oparte na sprawdzonych metodach, które pomogą Twojemu dziecku zbudować świadomość otoczenia. Cel możliwy jest do osiągnięcia dzięki poznaniu siebie, drugiej osoby i postrzeganiu przedmiotów wokół. Zajęcia skierowane są dla wszystkich dzieci, które chcą poprawić swoje odczucia w kontakcie z innym człowiekiem, mieć okazję do rozładowania energii, zwiększyć pewność siebie, obudzić radość działania w grupie i wyzwolić zaangażowanie.

c14eeac176b27fc9832eaa8a287e435d (1)A wszystko to opakowane w dobrą zabawę, która z pewnością sprawi ogromną radość nie tylko dzieciom, ale również wciągnie i zaskoczy rodziców. Zajęcia są oparte na najbardziej skutecznych metodach wykorzystywanych we współczesnej psychologii dziecięcej: Ruchu Rozwijającym Weroniki Sherborne, Metodzie Dobrego Startu, Terapii Zabawą, Relaksacji, Psychodramie i Metodzie Knillów. Umiejętne wykorzystanie poszczególnych elementów tych metod sprawia, że dzieci odkrywają nieznany im dotąd świat, będący na wyciągnięcie ich rąk. Warsztaty prowadzone są przez psychologa dziecięcego posiadającego przygotowanie formalne, doświadczenie i przede wszystkim pasję i serce do pracy z dziećmi.
 

Nazwa metody „Ruch Rozwijający” wyraża główną ideę metody tj. posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. System ćwiczeń w tej metodzie wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi.

Podstawowe założenia metod to rozwijanie ruchem trzech aspektów:

  1. Świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego.
  2. Świadomości przestrzeni i działania w niej.
  3. Dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

NAJBLIŻSZE TERMINY:

  • sobota 5.12.2015
  • sobota 16.01.2016

godzina 13.30 (grupa młodszych dzieci, 3-5 lat),
godzina 15.30 (grupa starszych dzieci, 6 lat+)
w przypadku dużej liczby starszych dzieci uruchamiamy dodatkową grupę jak najbardziej spójną wiekowo z wiekiem uczestników

MIEJSCE

Cafe Kontynenty, ul. Bochenka 16A, Kraków. Przy lokalu znajduje się parking dla klientów – MAPA

GODZINA I GRUPY WIEKOWE

Wtorek:
godzina 17.30 (grupa młodszych dzieci, 3-5 lat),
godzina 18.30 (grupa starszych dzieci, 6-8 lat)
w przypadku dużej liczby starszych dzieci uruchamiamy dodatkową grupę jak najbardziej spójną wiekowo z wiekiem uczestników

Dolna granica wieku to 3 lata. Dzieci młodsze tylko po indywidualnej wcześniejszej konsultacji. W przypadku dużej liczby zapisów zróżnicowanych wiekowo dzieci, dzielimy się na dwie lub więcej grup wiekowych.

WIELKOŚĆ GRUP

Maksymalna liczba dzieci w grupie: 8.

MINIMALNY WIEK

Dolna granica wieku to 3 lata (samodzielnie lub młodsze dzieci z opiekunem). Dzieci młodsze tylko po indywidualnej wcześniejszej konsultacji. W przypadku dużej liczby zapisów zróżnicowanych wiekowo dzieci, dzielimy się na dwie lub więcej grup wiekowych.

CZAS TRWANIA

w zależności od tematyki oraz liczby i wieku uczestników: ok. 1 godziny.

KOSZT

35 zł/dziecko (w cenie: profesjonalne zajęcia prowadzone pod okiem psychologa z wykorzystaniem technik psychoedukacyjnych, dostosowanych do wieku, potrzeb i rozwoju uczestników oraz wszystkie materiały i sprzęty potrzebne w części praktycznej).

ZNIŻKI

Tańszy karnet na 3 zajęcia w cenie 90 zł lub na 4 zajęcia w cenie 120 zł.

ZAPISY

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, dzieci wcześniej niezapisane lub zapisane bez potwierdzenia z naszej strony nie są uwzględnione na liście. Zapisów można dokonywać telefonicznie/smsowo: 791 487 666 w dni powszechnie w godzinach 10-18, mailowo: sztuka@dzieciakiwformie.pl. Można także skorzystać z naszego formularza zapisów.

ZASTRZEŻENIE

Pomysły i opisy są autorskie. Zabrania się ich kopiowania. Autorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w harmonogramie lub menu najpóźniej na 2 tygodnie przed datą planowanych warsztatów, ze względów od siebie niezależnych lub w przypadku wcześniejszego ustalenia z rodzicami dzieci uczestniczących w kursie zmiany terminu/godziny.

PROWADZĄCA

Patrycja Walczyk

Patrycja Walczyk psycholog dziecięcy, prowadząca warsztaty psychologiczne w DWF

Idealnie łączy pasję i zdobytą wiedzę na ukończonych studiach psychologicznych oraz pedagogicznych. Znana z umiejętności „włamywania się” do dziecięcych serc, emocji i najbardziej zakamuflowanych myśli. Podpowiada rodzicom jak zrozumieć potrzeby swoich pociech.  Wychodzi z założenia, że „tu i teraz” można wiele zdziałać i zmienić. Każde zajęcia okrasza dawką szczerego uśmiechu, który jest skutecznym lodołamaczem. W DWF prowadzi warsztaty psychologiczne pomagające w prawidłowym rozwoju psychomotorycznym każdego dziecka: oparte na relaksacji, bajkoterapii, metodzie ruchu rozwijającego Weroniki Shelborne oraz metodzie Knillów.

FOTOGRAFIE & PRAWA AUTORSKIE

Zdjęcia zamieszczone w niniejszym programie są przykładowymi realizacjami danego tematu. Zdjęcia nie są autorstwa zespołu Dzieciaków w formie i pochodzą ze stron: s-media-cache-ak0.pinimg.com