FAQ – najczęściej zadawane pytania & ważne informacje

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania 

cropped-Fotolia_71711092_Subscription_Monthly_XXL.jpg

 

 

Jakie dzieci biorą udział w szkoleniu narciarskim grupowym?

Te z dzieci, które są w stanie wytrzymać na stoku od godz. 10:00-14:00. Przyjmujemy, że są to dzieci od 6 roku życia i starsze. Narciarze-dzieci zostaną podzieleni na grupy zaawansowania. Kryteria do zakwalifikowania dziecka do udziału w szkoleniu: samodzielny wjazd na stromym orczyku lub kotwicy, samodzielny wjazd bez pomocy na krzesełkach i kanapie, opanowanie podstawowych skrętów oraz ogólne panowanie nad nartami, samodzielne hamowanie.) Udział w zajęciach grupowych wiąże się również z pewnego rodzaju poziomem samodzielności – pozostaniem bez rodzica na okres 3-4 h, opieka nad własnymi nartami itp.

Dzieci, które biorą udział w szkoleniu grupowym dla początkujących to dzieci od 6 r.ż., charakteryzujące się odpowiednim wzrostem aby samodzielnie wsiąść na krzesełko (w przeciwnym razie na początku i na końcu zajęć potrzebna będzie pomoc rodzica w zawiezieniu/przywiezieniu dziecka). 

Lekcje indywidualne – dla kogo?

Dla tych dzieciaczków, które nie są w stanie (niekoniecznie z powodu braku umiejętności jazdy, ale ze względu na wzrost, siłę, wiek) wjechać na dość stromy orczyk. Dzieci w zależności od poziomu mogą być łączone w małe grupy jeśli tylko poziom umiejętności im na to pozwoli. Mamy na myśli taką sytuację, że jeśli pociecha nie poradzi sobie z wjazdem na orczyku to trener jednorazowo jest w stanie wywieść na górę jedną osobę, a pozostałe nie mogą wówczas pozostać bez opieki. Lekcje indywidualna przeznaczone są najczęściej dla dzieci od 4 r.ż.

➡ Narciarze z przyszłości: Grupa początkująca/lekcje indywidualne: 1-6 osób (jeśli będzie możliwe stworzenie małej grupki dzieci młodszych)

➡ Super narciarze: Grupa średnio-zaawansowana: 8 osób

➡ Narciarscy wymiatacze: Grupa zaawansowana: 10 osób

Warunek uczestnictwa (podyktowany bezpieczeństwem dzieci oraz możliwościami motorycznymi): 6 lat. W przypadku dzieci charakteryzujących się większym wzrostem (dotyczy dzieci młodszych) oraz samodzielnością możliwe jest dołączenie do szkolenia  – każde dziecko rozpatrywane jest przez nas w sposób indywidualny :) Całe szczęście mamy czas!  Jeśli nie są Państwo pewni czy dziecko będzie w stanie jeździć w grupie zapraszamy na nasze narty weekendowe, gdzie trener oceni czy dziecko jest na wystarczającym poziomie lub podszkoli je i umożliwi dołączenie na obozie do szkolenia grupowego.

Jeśli na obozie okaże się, że dziecko nie jest w stanie jeździć w grupie zostanie przesunięte na lekcje indywidualne lub w małych grupach (w ramach wolnych miejsc). W związku z tym, jeśli uda się podszkolić umiejętności istnieje możliwość powrotu do szkolenia grupowego. Jeśli poziom małego narciarza lub jego warunki fizyczne nie wystarczą do dołączenia  do szkolenia grupowego pozostanie on na zajęciach indywidualnych. Rodzice są zobowiązani zapewnić mu opiekę w pozostałą część czasu w którym nie odbywają się zajęcia indywidualne podczas przebywania na stoku (wszyscy trenerzy i animatorzy zajęci są wtedy prowadzeniem zajęć).

 

W CENIE WYJAZDU:

Szkolenie narciarskie dla dzieci I (nauka oraz doskonalenie jazdy, grupa średnio-zaawansowana) – codzienne zajęcia narciarskie na stoku pod opieką instruktorów w małych grupach. W ramach szkolenia narciarskiego dla dzieci odbywać się będą codzienne 3-4h zajęcia na stoku. W grupowym szkoleniu narciarskim mogą brać udział dzieci od 6 r.ż., które opanowały: jazdę pługiem, hamowanie, wjazd na orczyk.

Szkolenie narciarskie dla dzieci II (nauka jazdy, grupa początkująca) – w ramach szkolenia narciarskiego dla dzieci odbywać się będą codzienne 3-4h zajęcia na stoku.

Ubezpieczenie NNW dla uczestników szkoleń narciarskich 

Szkolenia indywidualne dla dzieci –  od 4-5 r. ż. Dzieci, które wymagają pomocy we wjeździe na orczyk, na krzesełku itp. proponujemy Państwu szkolenie indywidualne lub w małej grupie 3-4 -5 latków, jeśli możliwym będzie utworzenie takiej grupki i połączenie dzieci :)

Mała grupa dzieci w wieku 3-5 – połowa ceny zajęć indywidualnych.

Lekcje indywidualne

1h – 80 zł

Koszt wyjazdu dla dziecka w wieku 4-6 lat nie biorącego udziału w grupowym szkoleniu narciarskim: 650 zł + szkolenia indywidualne (lub w małych grupach).

W pierwszy dzień obozu przeprowadzimy „jazdę próbną”  w celu rozpoznania, w której z grup zaawansowania będzie jeździła dana pociecha. W trakcie szkolenia, jeśli zaistnieje taka potrzeba podyktowana większą efektywnością nauki dzieci mogą być również przemieszczane z jednej grupy do drugiej :)

Szkolenia indywidualne dla dzieci, jak również – w miarę dostępności instruktora – szkolenia dla dorosłych.

1h – 80 zł
4h – 300 zł
8h – 560 zł

W cenie każdego obozu zawierają się:

⦁ wyżywienie: śniadanie, obiad z podwieczorkiem oraz kolacja (4 posiłki zapewnione przez ośrodek, krążą pogłoski, że smakują jak u mamy ;).
⦁ ubezpieczenie uczestników biorących udział w szkoleniach narciarskich (NNW)
⦁ Szkolenie narciarskie dla dzieci (nauka oraz doskonalenie jazdy) – codzienne zajęcia narciarskie na stoku pod opieką instruktorów w małych grupach.  Możliwe jest również szkolenie dzieci najmłodszych, które nigdy nie jeździły na nartach.

W ramach szkolenia narciarskiego dla dzieci odbywać się będą codzienne, 3h-4h zajęcia na stoku. W grupowym szkoleniu narciarskim mogą brać udział dzieci od 6 r.ż., które opanowały: jazdę pługiem, hamowanie, wjazd na orczyk.

⦁ Zimowa Olimpiada – rozgrywki narciarskie, slalom, sportowe zabawy z nartami w roli głównej

⦁ Zajęcia ogólnorozwojowe czyli coś i dla leniwców i prawdziwych tygrysów (zajęcia ruchowe z elementami toru przeszkód itp. odbywają się w sali zabaw na terenie ośrodka)

⦁ Planszówkowelove – wieczory z planszówkami, puzzlami i twisterem

⦁ Pikselowelove – zajęcia artystyczne i manualne (warsztaty pikselowe „hama”) dla dzieci – rozwijające kreatywność i wyobraźnię

⦁ Konkursy z nagrodami dla dzieci – zjazd na jabłuszkach, lepienie bałwana, walka na śnieżki drużyn dzieci i rodzice contra instruktorzy. Uwaga – brak taryfy ulgowej i litości :)

⦁ Oczywiście… wieczorna dyskoteka dla dzieci i wieczorny seans filmowy & widowiskowa jazdy wieczorna na stoku

⦁ Zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu, a jeśli pozwolą warunki pogodowe – kulig dla dzieci (Mizerna, szczyrk) oraz grill (Mizerna)

⦁ Opieka wychowawców i instruktorów

⦁ Pamiątkowe zdjęcia oraz filmiki z zajęć sportowych, analiza video jazdy na nartach lub snowboardzie.

Dla rodziców:

  •  jedna darmowa lekcja grupowa jazdy na nartach z naszymi super instruktorami
  • czas wolny na własną jazdę w trakcie grupowego szkolenia dzieci, jak również w trakcie naszych animacji/zajęć popołudniowych :)

Kwestie formalne związane z zapisem na obóz:

  • zaliczka w wysokości 500 zł płatna od 1 pazdziernika 2018 r. (500 zł/każda zapisana na obóz osoba pomijając dzieci bez świadczeń).
  • Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata zaliczki za zimowisko do 3 dni od dokonania rezerwacji i uzyskanie jej potwierdzenia. W sytuacji nie dokonania płatności w terminie rezerwacja może ulec anulacji. Całość kwoty za obozy należy dokonać do 15 XII 2018 r.
  • rezygnacja: zwrot kwoty w całości jeśli na miejsce Państwa/dziecka uda się znaleźć innych chętnych. W innym przypadku ponoszą Państwo rzeczywiste koszty jakimi zostaniemy obciążeni z powodu Państwa rezygnacji. Uzależnione są one od daty rezygnacji i ilości dni jakie pozostały do wyjazdu.
  • Prosimy o ubezpieczenie się na wypadek rezygnacji z imprezy turystycznej (bardzo popularne i tanie ubezpieczenie, a może zaoszczędzić pokaźna kwotę na wypadek zdarzenia losowego jak choroba lub inne).
  • kwestionariusz  dla dzieci jadących samodzielnie wysłany zostanie do Rodzica drogą e-mailową
  • umowa dla rodzica wysłana zostanie do rodzica drogą e-mailową
  • prosimy o informację/rezerwację miejsca dla dziecka w busie z Krakowa na miejsce odbywania się obozu i w przypadku korzystania z transportu w obie strony
  • zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu w momencie, gdy na 2 tyg. przed planowanym rozpoczęciem obozu nie zostanie zebrana wystarczająca ilość chętnych

DANE DO PRZELEWÓW OBOWIĄZUJĄCYCH DLA OBOZÓW SPORTOWYCH

Dzieciaki w formie Dariusz i Joanna Ilniccy s.c.

Os. Unii Lubelskiej 4/28, 37-600 Lubaczòw

53 1140 2004 0000 3102 7660 5142

(imie, nazwisko, nazwa/miejsce obozu)