WARSZTATY BAJKOTERAPEUTYCZNE (KRAKÓW)

UWAGA
Obecnie warsztaty bajkoterapeutyczne prowadzimy jedynie dla grup zorganizowanych, przedszkoli i szkół. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką formą zajęć, wyślij nam wiadomość na adres kontakt@bookmeacookie.pl lub bookmeacookie@gmail.com

Desktop9

Witamy na najbardziej niespodziankowych zajęciach, na jakich kiedykolwiek byliście!

Raz w miesiącu spotykamy się, aby czytać mądre książki, rozmawiać o nich i o tym, jak ważne przesłanie niosą za sobą. Dyskutujemy, zastanawiamy się, otwieramy głowy na nieograniczony świat wyobraźni. Na każdym spotkaniu czeka na nas jedna książka – starannie wybrana spośród nowości czytelniczych w danym miesiącu. Aż do dnia spotkania nie wiadomo, co nią będzie: może bajka o walczących księżniczkach i romantycznych rycerzach, może opowieści o strachach z wielkimi oczami, a może pełna mądrości opowieść o spełnianiu marzeń?

Warsztaty bajkoterapeutyczne to profesjonalne zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci połączone z elementami bajkoterapii. Połowę czasu poświęcamy samej książce, a przez pozostały czas dzieci podejmują różne aktywności i ćwiczenia psychoedukacyjne mające pomóc im nie tylko w zrozumieniu samej książki, ale przede wszystkim w uwierzeniu w mądre i prawdziwe rzeczy: szacunek, wiarę we własne możliwości, otwarcie się na marzenia i uwierzenia, że to, co robią i jak myślą, jest ważne. Oraz że każdy może myśleć po swojemu, bo to jest dobre.

Program warsztatów bajkoterapeutycznych został opracowany przez zespół psychologów, w tym psychologów dziecięcych. Na zajęciach wykorzystujemy nowości wydawnicze, które w danym miesiącu mają swoją premierę. Część praktyczna zajęć ma za zadanie, w zależności od wieku: pobudzić dziecięcą wyobraźnię, logiczne myślenie, uspołecznienie, zdolności manualne oraz umocnić wiarę w siebie i własne możliwości. Podczas zajęć korzystamy z profesjonalnych technik psychoedukacyjnych dostosowanych do wieku i poziomu rozwoju dzieci.

NAJBLIŻSZE TERMINY:

  • sobota 5.12.2015
  • sobota 16.01.2016

godzina 12.30 (grupa młodszych dzieci, 3-5 lat),
godzina 14.30 (grupa starszych dzieci, 6 lat+)
w przypadku dużej liczby starszych dzieci uruchamiamy dodatkową grupę jak najbardziej spójną wiekowo z wiekiem uczestników

MIEJSCE

Cafe Kontynenty, ul. Bochenka 16A, Kraków. Przy lokalu znajduje się parking dla klientów – MAPA

GODZINA I GRUPY WIEKOWE

Wtorek:
godzina 17.30 (grupa młodszych dzieci, 3-5 lat),
godzina 18.30 (grupa starszych dzieci, 6 lat+)
w przypadku dużej liczby starszych dzieci uruchamiamy dodatkową grupę jak najbardziej spójną wiekowo z wiekiem uczestników

Dolna granica wieku to 3 lata. Dzieci młodsze tylko po indywidualnej wcześniejszej konsultacji. W przypadku dużej liczby zapisów zróżnicowanych wiekowo dzieci, dzielimy się na dwie lub więcej grup wiekowych.

REGULARNOŚĆ

Program zajęć bajkoterapeutycznych został opracowany jako cykl warsztatów, na których dzieci stopniowo się otwierają, mają możliwość wypróbowania nowych zachowań, uczą się nazywać swoje emocje, oswajają się z uczuciami i intuicją. Aby zapewnić grupie już pracujących na warsztatach dzieci poczucie przewidywalności i bezpieczeństwa, jednorazowe zapisy możliwe są tylko po wczesniejszej konsultacji z prowadzącą (mail: sztuka@dzieciakiwformie.pl).
Zaleza się, aby dzieci zdecydowane na uczęszczanie na warsztaty bajkoterapeutyczne, uczeszczały regularnie na cykl warsztatów np. przez 3 miesiace lub cały rok.

MINIMALNY WIEK

Dolna granica wieku to 3 lata. Dzieci młodsze tylko po indywidualnej wcześniejszej konsultacji. W przypadku dużej liczby zapisów zróżnicowanych wiekowo dzieci, dzielimy się na dwie lub więcej grup wiekowych.

CZAS TRWANIA

w zależności od tematyki oraz liczby i wieku uczestników: ok. 1 godziny.

KOSZT

35 zł/dziecko (w cenie: profesjonalne zajęcia prowadzone pod okiem psychologa z wykorzystaniem technik psychoedukacyjnych oraz bajkoterapeutycznych, dostosowanych do wieku, potrzeb i rozwoju uczestników oraz wszystkie materiały i sprzęty potrzebne w części praktycznej).

ZNIŻKI

Tańszy karnet na 3 zajęcia w cenie 90 zł lub na 4 zajęcia w cenie 120 zł.

ZAPISY

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, dzieci wcześniej niezapisane lub zapisane bez potwierdzenia z naszej strony nie są uwzględnione na liście. Zapisów można dokonywać telefonicznie/smsowo: 791 487 666 w dni powszechnie w godzinach 10-18, mailowo: sztuka@dzieciakiwformie.pl. Można także skorzystać z naszego formularza zapisów.

ZASTRZEŻENIE

Pomysły i opisy są autorskie. Zabrania się ich kopiowania. Autorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w harmonogramie lub menu najpóźniej na 2 tygodnie przed datą planowanych warsztatów, ze względów od siebie niezależnych, takich jak brak sezonowych owoców, opóźnianie się sezonu na niektóre warzywa lub w przypadku wcześniejszego ustalenia z rodzicami dzieci uczestniczących w kursie zmiany terminu/godziny.

PROWADZĄCE

Joanna Mentel

Joanna Mentel psycholog, głównodowodząca warsztatami psychologicznymi i kulinarnymi

Jednoosobowa chodząca burza mózgów. Założycielka DWF, psycholog, dziennikarka. Rozkochana w książkach, muzyce, kreatywnym podejściu do życia i patrzeniu na świat inaczej niż wszyscy. Hołdująca przekazywaniu dzieciom mądrych i prawdziwych wartości, edukacji poprzez zabawę i dopasowaniu aktywności do zainteresowań. Odpowiedzialna za część kulinarną i psychologiczną zajęć oraz część koncepcyjną, czyli wymyślanie pomysłów na coraz to bardziej zwariowane warsztaty. Ma kreatywne podejście do życia, niewyczerpane pokłady energii i głowę pełną pomysłów. Recenzuje książki i pisze felietony literackie. Współpracuje z największymi polskimi wydawnictwami, m.in.: Wydawnictwem Literackim, Znakiem, Agorą, Dwiema Siostrami, Naszą Księgarnią.

Patrycja Walczyk

Patrycja Walczyk psycholog dziecięcy, prowadząca warsztaty psychologiczne w DWF

Idealnie łączy pasję i zdobytą wiedzę na ukończonych studiach psychologicznych oraz pedagogicznych. Znana z umiejętności „włamywania się” do dziecięcych serc, emocji i najbardziej zakamuflowanych myśli. Podpowiada rodzicom jak zrozumieć potrzeby swoich pociech.  Wychodzi z założenia, że „tu i teraz” można wiele zdziałać i zmienić. Każde zajęcia okrasza dawką szczerego uśmiechu, który jest skutecznym lodołamaczem. W DWF prowadzi warsztaty psychologiczne pomagające w prawidłowym rozwoju psychomotorycznym każdego dziecka: oparte na relaksacji, bajkoterapii, metodzie ruchu rozwijającego Weroniki Shelborne oraz metodzie Knillów.

 

FOTOGRAFIE & PRAWA AUTORSKIE

Zdjęcia zamieszczone w niniejszym programie są przykładowymi realizacjami danego tematu. Zdjęcia nie są autorstwa zespołu Dzieciaków w formie i pochodzą ze stron: threenailsphotography.com