ZIMOWE KRÓLESTWO – SZCZYRK (ORLE GNIAZDO) 2-9.02

Lubicie zimę? My bardzo! A w tak pięknym miejscu tym mocniej. W tym roku zapraszamy Państwa do Szczyrku, gdzie gościć nas będzie wyjątkowy na mapie Szczyrku i okolic ośrodek ORLE GNIAZDO. Proponujemy Państwu oraz dzieciom (w opcji znajduje się wyjazd rodzinny lub samodzielny dziecka) zimowisko narciarskie z animacją oraz opieką naszych instruktorów. Drodzy Państwo – zapraszamy do Zimowego Królestwa!

Zapewniamy: doskonałą zabawę dla dzieci, codzienne szkolenie narciarskie, opiekę animatorów czasu wolnego, kupę śmiechu i radości w miejscu bardzo wyjątkowym – w kolebce polskich gór, wyjątkowym i prężnie rozwijającym się Szczyrku. Uwielbiamy przygody i bajki – zapraszamy do naszej zimowej bajki na nartach i snowboardzie!

christmas-2867575_960_720

Obóz narciarski skierowany jest dla dzieci, które rozpoczęły już swoją przygodę z jazdą na nartach i chcą doskonalić swoje umiejętności lub posiadają umiejętności jazdy na nartach i chcą doskonalić niuanse jazdy w towarzystwie innych dzieci. Nasza propozycja na ferie zimowe to przede wszystkim aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody w miłym towarzystwie dzieci i rodzin oraz instruktorów i opiekunów :) Podczas obozu stworzymy (w zależności od ilości dzieci, wieku i umiejętności) grupy narciarzy: początkującą, średnio-zaawansowaną oraz zaawansowaną. GDZIE JEŹDZIMY? Rozwijający się i coraz bardziej nowoczesny Szczyrk proponuje: nowiutki, ledwo roczny stok BESKID SPORT ARENA lub odnowiony, zmodernizowany SZCZYRKOWSKI OŚRODEK NARCIARSKI – wybierzemy najbardziej fajowe miejsce dostosowane do dzieciaków!

 

Termin: 2.02-09.02-17.02

Dla dzieci w wieku 3–12 lat. Opcja – wyjazd samodzielny dziecka znajdującego się pod opieką instruktorów i opiekunów lub wyjazd dzieci z rodzicami/opiekunami/dziadkami – wedle Państwa uznania, jeśli mają Państwo ochotę na wspólne ferie – z nami oraz swoimi pociechami :) Będzie nam bardzo miło i zapraszamy serdecznie! Dzieci od 3 roku życia – możliwość odbycia lekcji indywidualnych z trenerem. Dzieci do 3 r.ż. to goście, dla których pobyt w ośrodku ORLE GNIAZDO jest bezpłatny.

Jakie dzieci biorą udział w szkoleniu narciarskim grupowym?

Te z dzieci, które są w stanie wytrzymać na stoku od godz. 10:00-14:00. Przyjmujemy, że są to dzieci od 6 roku życia i starsze. Narciarze-dzieci zostaną podzieleni na grupy zaawansowania. Kryteria do zakwalifikowania dziecka do udziału w szkoleniu: samodzielny wjazd na stromym orczyku lub kotwicy, samodzielny wjazd bez pomocy na krzesełkach i kanapie, opanowanie podstawowych skrętów oraz ogólne panowanie nad nartami, samodzielne hamowanie.) Udział w zajęciach grupowych wiąże się również z pewnego rodzaju poziomem samodzielności – pozostaniem bez rodzica na okres 3-4 h, opieka nad własnymi nartami itp. Dzieci, które biorą udział w szkoleniu grupowym dla początkujących to dzieci od 6 r.ż., charakteryzujące się odpowiednim wzrostem, aby samodzielnie wsiąść na krzesełko (w przeciwnym razie na początku i na końcu zajęć potrzebna będzie pomoc rodzica w zawiezieniu/przywiezieniu dziecka).

szczyrk zdj

Lekcje indywidualne – dla kogo?

Dla tych dzieciaczków, które nie są w stanie (niekoniecznie z powodu braku umiejętności jazdy, ale ze względu na wzrost, siłę, wiek) wjechać na dość stromy orczyk. Dzieci w zależności od poziomu mogą być łączone w małe grupy jeśli tylko poziom umiejętności im na to pozwoli. Mamy na myśli taką sytuację, że jeśli pociecha nie poradzi sobie z wjazdem na orczyku to trener jednorazowo jest w stanie wywieść na górę jedną osobę, a pozostałe nie mogą wówczas pozostać bez opieki. Lekcje indywidualna przeznaczone są najczęściej dla dzieci od 3 r.ż.

Narciarze z przyszłości: Grupa początkująca/lekcje indywidualne: 1-5 osób (jeśli będzie możliwe stworzenie małej grupki dzieci młodszych); Super narciarze: Grupa średnio-zaawansowana: 8 osób; Narciarscy wyjadacze: Grupa zaawansowana: 10 osób. Warunek uczestnictwa (podyktowany bezpieczeństwem dzieci oraz możliwościami motorycznymi): 6 lat. W przypadku dzieci charakteryzujących się większym wzrostem (dotyczy dzieci młodszych) oraz samodzielnością możliwe jest dołączenie do szkolenia  – każde dziecko rozpatrywane jest przez nas w sposób indywidualny :)

Jeśli na obozie okaże się, że dziecko nie jest w stanie jeździć w grupie zostanie przesunięte na lekcje indywidualne lub w małych grupach (w ramach wolnych miejsc). W związku z tym, jeśli uda się podszkolić umiejętności istnieje możliwość powrotu do szkolenia grupowego. Jeśli poziom małego narciarza lub jego warunki fizyczne nie wystarczą do dołączenia  do szkolenia grupowego pozostanie on na zajęciach indywidualnych. Rodzice są zobowiązani zapewnić mu opiekę w pozostałą część czasu w którym nie odbywają się zajęcia indywidualne podczas przebywania na stoku (wszyscy trenerzy i animatorzy zajęci są wtedy prowadzeniem zajęć).

12662686_1131665766851976_3725138130667828843_n

W CENIE WYJAZDU:

  • Szkolenie narciarskie dla dzieci I (nauka oraz doskonalenie jazdy, grupa średnio-zaawansowana) – codzienne zajęcia narciarskie na stoku pod opieką instruktorów w małych grupach. W ramach szkolenia narciarskiego dla dzieci odbywać się będą codzienne 3-4h zajęcia na stoku. W grupowym szkoleniu narciarskim mogą brać udział dzieci od 6 r.ż., które opanowały: jazdę pługiem, hamowanie, wjazd na orczyk.
  • Szkolenie narciarskie dla dzieci II (nauka jazdy, grupa początkująca) – w ramach szkolenia narciarskiego dla dzieci odbywać się będą codzienne 3-4h zajęcia na stoku.
  • Ubezpieczenie NNW dla uczestników szkoleń narciarskich
  • Zakwaterowanie i 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja w ośrodku ORLE GNIAZDO
  • Dla rodziców: jedna darmowa grupowa lekcja NAUKI jazdy na nartach lub snowboardzie z naszym instruktorem
  • Szkolenie snowboardowe dla chętnych dzieci w wybrany dzień obozu
  • Codzienne zajęcia popołudniowe zorganizowane dla wszystkich dzieci
  • Zimowa Olimpiada dla dzieci, pamiątkowe zdjęcia i filmiki z zajęć
  • Opieka animatorów wolnego czasu i zajęcia: ruchowe rekreacyjne, manualne, artystyczne; wieczory planszówkowe, warsztaty pikselowe; wieczorna dyskoteka oraz najpyszniejszy wieczorny grill!

 

12417629_1128490710502815_7463057607400561466_n

 

Szkolenia indywidualne dla dzieci –  od 3-5 r. ż. Dzieci, które wymagają pomocy we wjeździe na orczyk, na krzesełku itp. proponujemy Państwu szkolenie indywidualne lub w małej grupie 3-4 -5 latków, jeśli możliwym będzie utworzenie takiej grupki i połączenie dzieci :) Mała grupa dzieci w wieku 3-5 – połowa ceny zajęć indywidualnych.

Koszt wyjazdu dla dziecka w wieku 4-6 lat nie biorącego udziału w grupowym szkoleniu narciarskim: 650 zł + szkolenia indywidualne (lub w małych grupach). W pierwszy dzień obozu przeprowadzimy „jazdę próbną”  w celu rozpoznania, w której z grup zaawansowania będzie jeździła dana pociecha. W trakcie szkolenia, jeśli zaistnieje taka potrzeba podyktowana większą efektywnością nauki dzieci mogą być również przemieszczane z jednej grupy do drugiej :)

Orle Gniazdo zachwyca latem i zimą – bliskością najpiękniejszych gór, widoków i okolicy, a restauracyjne menu zachwyci najbardziej wymagające podniebienie – zwłaszcza te dziecięce (:

snow_body

Szczyrk to miasteczko turystyczne położone w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim, w dolinie rzeki Żylicy, u podnóży gór Klimczok (1119 m n.p.m.) i Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Największymi atutami tego miejsca są niepowtarzalny klimat, a także różnorodne możliwości aktywnego wypoczynku. To tutaj znajduje się najwięcej w Polsce tras narciarskich i rowerowych.

Koszty wyjazdu: Koszt wyjazdu dla dziecka (bez rodzica): 1349 zł;

Koszt wyjazdu: dziecko 5-12 lat + rodzic: 1349 zł + 900 zł;

Koszt wyjazdu: dziecko + rodzice: 1290 zł + 1800 zł;

Koszt wyjazdu dla dziecka nie biorącego udziału w szkoleniu grupowym (4-5 lat): 650 zł.

Cena NIE zawiera opłaty za karnety na stok 

KIEROWNIK OBOZU: Dariusz Ilnicki – właściciel Dzieciaków w formie, kierownik obozu, instruktor dyscyplin rozlicznych snowboardu oraz pływania. Chodzący wulkan energii oraz nieograniczonego optymizmu 24h/dobę. Głównodowodzący kadrą sportową w DwF, gdzie każdy instruktor i opiekun musi spełnić pierwsze oraz najważniejsze wymaganie: kochać dzieci i zarażać ich uczuciem do wszelkiej aktywności :) Zapisy: Jadwiga Bryś, kontakt@dzieciakiwformie.pl, 533 308 286

christmas-2803285_960_720