Warsztaty Plastyczne

Warsztaty plastyczne

Co drugi czwartek, godzina 17:00

(terminy podane niżej)

 

Każde zajęcia to inna technika i formy plastyczne. Dzieci poznają różne materiały plastyczne i środki twórczego wyrazu: od rysunku, poprzez malarstwo po rzeźbę i niestandardowe techniki, jak tworzenie obrazów z odcisków różnych przedmiotów, kawałków sznurka, plasteliny. Najmłodsi eksperymentując i próbując nowych rzeczy, uczą się twórczo patrzeć na świat. Dzieci mają także okazję poznać różne rodzaj materiałów używanych przez plastyków, m.in. węgiel, kredę, farby olejne czy akwarele.

Wiek: od 4 lat

Termin: co drugi czwartek, godz. 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Tematy najbliższych zajęć:

27.09.Warsztaty dotpicsowe. Malowanie w oryginalnej technice. Każda z ilustracji ma swój początek w całkowicie przypadkowo namalowanych kropkach połączonych w jedną linię. Co dalej się dzieje, to praca z wyobraźnią. Oczy, usta, uszy, ręce, nogi, ogony, wąsy to wszystko czego nam trzeba, żeby malowanie postaci zamieniło się w inspirującą kreatywną zabawę. W ten sposób w każdym obrazku mogą czaić sie niewidoczne na pierwszy rzut oka szczegóły, a całe dzieło można obracać na wszystkie strony, za każdym razem widząc coś innego w tych samych kształtach.

11.10.Tworzenie jesiennych obrazów. Za pomocą kilku prostych rzeczy: kleju, nożyczek i kredek zamienimy zwykłe białe kartki i bukiet jesiennych liści w prawdziwe dzieła sztuki. Spod rak dzieci wyjdą małe arcydzieła, w których główną role będą odgrywały żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Uwaga! Trzeba przynieść ze sobą na zajęcia pęk nazbieranych po drodze liści.

25.10. – Halloween wyklejane bibułą. Gładką, marszczoną, prasowaną, ciemną czy jasną – wybór należy do dzieci. Będzie dużo cięcia, zwijania, robienia kulek, rozprostowywania i klejenia – a wszystko to dla uzyskania nieziemskich efektów!

15.11. – Poznamy technikę cieniowania miękkimi, suchymi kredkami, które po rozmazaniu dają bajeczne efekty. O czym mowa? Oczywiście o technice suchych pasteli!

29.11. – Czy farby mogą być… przeźroczyste? Tak, i w dodatku występują pod wieloma postaciami: w tubkach, kostkach i guziczkach. Na ostatnich jesiennych zajęciach dzieci poznają technikę akwarelową.

Czas trwania:

W zależności od tematu 1-1,5 godziny.

Miejsce:

Cafe Culca, ul. Mostowa 14, Kraków (Kazimierz, tuż obok Kładki Bernatka). Zobacz na mapie.

Cena:

25 zł od dziecka. Istnieje możliwość wykupienia karnetu na warsztaty, obejmującego 6 kolejnych zajęć. Karnet w cenie 130 zł (ważny 3 kolejne miesiące).

Zapisy:

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mailowo: sztuka@dzieciakiwformie.pl (w tytule wiadomości proszę wpisać „Warsztaty plastyczne”) lub telefonicznie 791 487 666. Można skorzystać także z naszego formularza kontaktowego na stronie.

Prowadząca:

Justyna Pater

Justyna Pater – twórczyni techniki dotpics (www.dotpics.co), rozwijającej kreatywność u dorosłych i dzieci. Blogerka rysunkowa, arteterapeutka, ilustrator, grafik, anglistka. Uwielbia malować, czytać, słuchać dobrej muzyki, piec i gotować z przyjaciółmi. Z satysfakcją zaraża pasją innych ludzi, dlatego praca z małymi artystami sprawia jej tyle radości. W Dzieciakach prowadzi warsztaty plastyczne.