ZAJĘCIA FIKOŁKOWE

PROGRAM & ZAŁOŻENIA 

Jesteśmy pasjonatami sportu, a ogromną rolę w naszym życiu oraz pracy odgrywa bie-ga-nie! Samo bieganie dla niektórych stanowi przeszkodę, a nam ciągle mało i mało! Uwielbiamy biegi z przeszkodami i z dużym powodzeniem organizujemy tego rodzaju wydarzenia dedykowane właśnie dzieciom! A dzieci kochają wszystko to, co trzeba przeskoczyć, ominąć, przepełzać, powisieć, wywrócić (się), pofikać itd. Tylko jak zrobić prawidłowy przewrót potocznie i czysto potocznie zwany u nas fikołkiem? Za tego rodzaju aktywnością kryje się z pewnością coś, co dzieci uwielbiają – kreatywny czas w naturalnym dla dziecka „środowisku” – wisząc, leżąc i czołgając się – normalka!

Program zajęć – autorski program trenera biegania, sportowca i czynnego biegacza (zwłaszcza w towarzystwie przeszkód) Darka Ilnickiego, którego radosna natura i wesoła charyzma pozwala na wniosek – wie z czego mogą cieszyć się dzieci, które przy okazji tego rodzaju aktywności pracują na mocny fundament w postaci zdrowego, aktywnego organizmu :)

– gimnastyka ogólnorozwojowa wpływająca na zdrowy i harmonijny rozwój dziecka

– ćwiczenia na matach i materacu: elementy gimnastyki oraz nauka wykonania przewrotów (dzieci młodsze); stanie na głowie i rękach przy drabince gimnastycznej

– elementy gimnastyki korekcyjnej mającej wpływ na poprawną postawę ciała dziecka

– pokonywanie toru przeszkód

– zajęcia przygotowujące małych wojowników chcących brać udział w zawodach typu Runmageddon oraz Spartan Race

– zajęcia składają się z trzech modułów: aktywna rozgrzewka poprzez zabawy ogólnorozwojowe, część główna: elementy gimnastyki, gimnastyki korekcyjnej, ćwiczenia na matach; część wyciszająca: rozciąganie przez zwijanie :) – stretching dla dzieci

Czas trwania: 45 minut

 

ZABAWA – jak to zwykle my: ćwiczymy, uczymy, rozwijamy i rozciągamy tylko poprzez zabawę! 

18401985_1573635482655000_208611664866967335_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIEJSCE

Salka zajęciowa na terenie Międzyszkolnego Basenu Pływackiego, os. Kolorowe 29 b

TERMIN

każdy wtorek z podziałem na grupy wiekowe

17:45-18:30 grupa wiekowa dzieci 4-6 lat

18:30-19:15 grupa wiekowa dzieci 7-9 lat

KOSZT

pojedyncze zajęcia: 25 zł

cena za zajęcia w karnecie (12 zajęć – do końca listopada): 240 zł (20 zł/zajęcia)

* w przypadku zajęć pojedynczych – zapisy są obowiązkowe o czym prosimy nie zapominać :)

PROWADZĄCA

Izabela Pikul – w Dzieciakach w formie przede wszystkim wymagający instruktor pływania, jazdy na rolkach i łyżwach; bardzo aktywna mama małej (i coraz większej!) Hani. Razem z p. Izą odkryjecie świat fikołków, pokonywania przeszkód zdrowo, bezpiecznie, kreatywnie i w atmosferze doskonałej zabawy! My już czekamy na to nowe wyzwanie, a Wy? 

Daily Planner

fot. Katarzyna Olczak