22-28.07 Borek – PROGRAM

2

 

W planie obozu: 

ABC Kajakarstwa – wodna wycieczka kajakami – dla wprawionych w boju i całkiem początkujących kajakarzy – pod opieką wychowawców oraz profesjonalnych ratowników i “kierowców” tej wodnej maszyny przemierzymy sąsiadujące z nami jezioro i zażyjemy prawdziwej kajakarskiej przygody!

PLAŻOWANIE – w dni gorące, w dni wesołe cieszyć się będziemy słońcem na plaży i w wodzie – zażyjemy słonecznej i wodnej kąpieli, zakopiemy się/cię/nas/was w piasku, urządzimy konkurs na najbardziej wyborny piaskowy zamek (czy też inną konstrukcję, misternie utkaną przez ręcę dziecięce)

PIASKOWY TOR PRZESZKÓD – jeśli lubicie tory przeszkód, czołganie, ninja i innych bohaterów – fajowo, bo czołganie na piasku, bieganie po piasku i kontakt z piaskiem pierwszego stopnia jest nieunikniony! Pamiętajcie jednak, że piasku NIE JEMY, NIE wsypujemy do nosa i uszu, a jeśli się tam dostanie – tylko przez przypadek!

RĘCZNIKOWELOVE, SIATKOWELOVE i inne love-krowe! O co chodzi? Jeśli marzy się Wam dywan Alladyna to jesteście blisko! W trzyosobowej drużynie musicie przenieść koleżankę/kolegę do mety… w ręczniku! Próbowaliście? Jeśli nie – okazja nadarzy się już w wakacje! Rozgrywki piłki siatkowej lub siatko-podobnej, bo wszystkie ruchy dozwolone – także na naszym obozie! Ćwiczcie serwowanie, bo zaserwujemy Wam moc sportowych atrakcji na plażowym boisku!

ZAGINIONE SKARBY, LISTY W BUTELCE I SCHOWANE DZIECI… W naszym drewnianym, zaginionym miasteczu szukać będziemy skarbów, fantów, listów w butelce, kopert, wskazówek i tajemnych ścieżek! Odnajdziemy zagionone dzieciaki – skrzętnie ukryte w kryjówkach, słowa nie pisną, póki nie odnajdą ich członkowie drużyny! Ukryte piłeczki, woreczki, skarby i łakocie – czekają na swoich bohaterów – im sprytniejsi tym lepiej – tacy, którzy wszędzie dojdą, wszystko wywęszą i… wszędzie wlezą! Tylko my i nasze skarby!

WARSZTATY PIKSELOWE czyli odrobina relaksu, pobudzenia wyobraźni i paluszki w ruch – ułożymy ciekawe wzory samochodów, minek, babeczek, mieczy i zapewne “coś z minecraft’a” – pistolety, siekierki i inne cudeńka – jeśli zaskoczy nas niepogoda zamienimy deszczowy świat w kolorowy świat koralików! A właśnie! Wersja dla pań i panienek – zrobimy koralikowe bransoletki i korale – dla mamy, siostry i dziewczyny! Ozdobimy rączki, szyje i nadgarstki – kolorowy, koralikowy zawrót głowy – satysfakcja gwarantowana :)

SEANS FILMOWY czyli spokojny (tym razem i na odmianę!) wieczór z bajką w naszym obozowym kinie.

RIKI TIKI TA, MUZYKA DLA NAS GRA – wieczorową porą – pora wskoczyć w garniaki i piękne suknie i potańcować – prawdziwy (Całkiem prawdziwy, można uszczypnąć!) DJ porwie nas do tańca, zaserwuje najlepsze hity po to, abyśmy wspólnie oddali się zabawie, tańcom i hulankom jak na prawdziwym balu! Nikt nie podpiera ścian – wszyscy razem RIKI TIKI TA – tańcujemy, formuujemy taneczne pociągi, integrujemy się tanecznie i muzycznie – wieczór jest nasz! :) GRA NA ORIENTACJĘ & LETNIE NARTY macie orientację w terenie? Lubicie wskazówki, ukrywanie, szukanie i składanie w całość … taczek, które nie są kompletne? Taczki, taczki oraz inne smaczki bo przed Wami gra terenowa i inne specjały! Dzielimy się na drużyny i szukamy – elementów, ukrytych rzeczy, próbujemy wspólnie zmierzyć się z… letnimi nartami, które zaprzęgamy w kilka osób. Kiedy już teren ośrodka dobrze znamy nie możemy nadziwić się, jak wiele ma w sobie jeszcze tajemnic!

ROLKI-FAWORKI czyli… nauka oraz doskonalenie jazdy na rolkach! Zabieramy rolki, bawimy się w faworki – pociągi, slalomy, a dla wprawionych – jazda na czas z przeszkodami. A zanim rolki – bawimy się – berek kibelek, czarodziej, animacyjna chusta i tunel z dzieciaków, “zbijak”, dwa ognie itp. – dobra zabawa to coś, co lubimy – bez względu na wiek i okoliczoności – nuda się nie uda, więc nie łudźcie się, że będzie nudno!

2

DLA (CHĘTNYCH) DOROSŁYCH:

– Raz podczas trwania obozu zapraszamy na trening biegowy pod wodzą najlepszego w tej części świata trenera biegania oraz kierownika obozu w jednym;

–  RODZICE CONTRA DZIECIAKI – rozgrywki sportowe dla małych i dużych – nie ma forów, nie ma litości, nie ma taryfy ulgowej, drodzy dorośli – mierzycie się z aktywną i młodą siłą – spróbujecie pobić ich w zbijaka? Próbować można, ba, trzeba! :)

– Wolny czas, książka nad jeziorem i werandzie domku, CAŁKOWITY BRAK ORAZ ZAKAZ GOTOWANIA, totalny chillout i OBOWIĄZEK odpoczywania – czy na pewno aby są chętni :)? Zachęcamy do zapisów :)

A tak bawiliśmy się w Borku rok temu!